Facelifting

E-mail Vytisknout

faceliftingDůležitou částí celé osobnosti je obličej. Je to ta část, které si člověk nejdříve povšimne a slouží také jako prostředek, kterým lze vyjádřit své pocity a nálady. S věkem se však části obličeje mění a výsledkem těchto změn je, že i energický člověk může vypadat smutně a unaveně. Trápí vás vzhled a změny v obličeji? Vrásky? Právě pro vás je facelifting obličeje.

INTER CLINIC - specialista na face lifting

V klinice plastické chirurgie INTER CLINIC provádíme Facelifting (vyhlazení vrásek v obličeji) a neck lifting (vyhlazení vrásek na krku) již od roku 1998. Za tuto dobu jsme provedli facelifting u téměř tisícovky klientů, čímž se řadíme mezi nejzkušenější pracoviště provádějící tento estetický výkon. Domluvte si s plastickým chirurgem nezávaznou bezplatnou konzultaci. Zodpoví vám veškeré dotazy ohledně faceliftingu a doporučí vám, jak postupovat v případě face liftingu obličeje a neck liftingu právě u vás.

Facelifting obličeje a neck lifting

Facelifting obličeje a neck lifting patří mezi výkony, které chirurgickou cestou bojují s přicházejícím stářím. Cílem těchto metod je vypnutí ochablé kůže v obličeji a na krku. Výsledkem plastické operace face lifting je poté mladší vzhled obličeje. Zákrok facelifting obličeje se provádí v analgosedaci nebo celkové anestezii za 1 denní hospitalizace. Po plastické operaci face lifting je vyžadována asi 10-14 denní rekonvalescence. Face lifting sice nezastaví proces stárnutí, ale zlepší změny, které jsou věkem způsobeny.

Face lifting obličeje - pro koho je vhodný?

Ideálními kandidáty pro plastickou operaci face lifting obličeje jsou dospělí muži a ženy, které trápí vzhled jejich obličeje. Cítí a vidí, že již neodpovídá mládí a vitalitě. Kandidáti face liftingu musí mít dobrý zdravotní stav a vhodné je, aby byli nekuřáci, ale překážkou to není!

Ideální věk pacienta pro face lifting obličeje je hodně individuální, ale nejčastější věková hranice pro face lifting je 30-55 let věku pacienta.

Face lifting obličeje - průběh

Provádí se tyto typy face liftingu obličeje: facelifting dolní části obličeje a facelifting střední části obličeje. U face liftingu dolní části obličeje jsou řezy chirurgem vedeny v okolí ušních boltců. Liší se však potřebami pacienta. Nadbytek kůže se odřízne v potřebném rozsahu. Po „upravení“ obličeje je kůže sešita jemnými stehy. Pokud byl řez veden ve vlasaté části, je kůže po face liftingu obličeje sešita kovovými svorkami. U face liftingu střední části obličeje se zpevňují hluboké tkáně obličeje. To, co dává obličeji tvar a objem, nazýváme „tukové polštáře“, které se pomocí face liftingu střední části obličeje posunují nahoru, aby se dosáhlo plnějších tváří.

Pokud byl prováděn zákrok menšího rozsahu, lze pacienta propustit do domácího léčení již v den operace. Při kompletním face liftingu obličeje je nutná hospitalizace do druhého dne. Po face liftingu obličeje jsou doporučeny kompresní bandáže, které minimalizují otoky a poskytují větší pohodlí. Do rány se po kosmetické operaci zavádějí drény, které jsou vyjímány většinou 2-3 den po face liftingu obličeje. Návrat k běžným aktivitám je možný cca po měsíci, ale i toto je individuální.